تخلیه تاریخی سفید خانه ها

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  در بسیاری از موارد در حفاری دیده می شود که خزانه ها بعد از باز شدن خالیه .مورد داشتیم که بنده خدا با گروه خود 29 شب روی یک خزانه کار مستمر کردند با هزینه بسیار سنگین ولی بعد از باز کردن درب سنگی متوجه شده که 5 خمره برعکس وسط سفید خانه هست و فقط یک بشقاب مفرغی روی طاقچه بعد از بررسی کامل به این نتیجه رسید که دیگر دفینه ایی در آنجا و اطرافش نیست.
  این مسله چند حالت دارد که در این مبحث به آن می پردازم.
  مورد اول: تخلیه تاریخی مکان هست : باید توجه داشته باشیم که خزانه ها و سفید خانه ها حکم بانک را برای گذشتگان داشتند و هر زمانی که نیاز به دفینه ایجاد می شد از بانک استفاده و خزانه را خالی می کردند. موارد بسیاری پیش می آمد که نیازمند سکه و شمش می شدند مثل قحطی ، بیماری ها ، جنگ و غیره . در این موارد یعنی تخلیه تاریخی حتما باید چیدمان خاک بهم خورده باشد و در مسیر حفاری تکه های ساروج شکسته دیده شود .طوری که حفار متوجه نامنظم بودن خاک بشود.موارد بیشماری به بنده رجوع شده که تخلیه تاریخی داشتیم.
  مورد دوم : جابجایی خزانه ها و سفید خانه ها که بعد از لو رفتن مکان توسط وزیر و پادشاه جابجا می شد که در این مورد هم مثل مورد قبلی چیدمان خاک باید کاملا بهم خورده باشد.
  مورد سوم : فریب پادشاه توسط وزیر . در این مورد اکثر وزرا چون از طرف پادشاه کاملا نفویض اختیار می شدند و همه موارد بخصوص موارد مالی و ساخت خزانه ها و سفید خانه ها و دفن مسکوکات با آنها بود در بسیاری از موارد مکان خزانه را تغییر می داند و یا خزانه خالی درست می کردند و یا برای مصالح نظام دست به همچین کاری می زدند یا با همکاهنگی پادشاه و یا بدون هماهنگی .به همین دلیل تاکید بر اعتبار بیشتر سند وزیری شده هست.در این حالت چیدمان خاک کاملا طبیعی و دست نخورده و همه اصولی که برای ساخت یک خزانه باید از نظر لایه شناسی خاک رعایت شود رعایت شده.و در حین حفاری به هیچ عنوان حفاران احساس باز شدن مکان در گذشته و تخلیه تاریخی را ندارند .

  نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : يکشنبه 2 مهر 1396 ساعت: 18:26
  برچسب‌ها : تخلیه,تاریخی,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها