نمونه خط هیروگلیف بر روی یک کتیبه

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  گستره انتشار آن بیشتر در مصر و در دست کاهنان بود. یونانیان این نام را بدان بخشیدند که در زبان یونانی به معنی <<نوشته نشانه های مقدس>> است، آنها، این خط را اعجاب آور و پر از رمز و راز پنهانی کاهنان مصر می دانستند.

  سابقه خط هیروگلیف را تا هزاره چهارم پیش از میلاد نیز می توان پیش برد. خط هیروگلیف را بر پاپیروس می نوشتند. پاپیروس از ساقه های فشرده نوعی نی بهمین نام به دست می آمد و از اجداد کاغذ است، به نظر می رسد کلمات paper و papier در زبانهای غربی از این واژه گرفته شده اند.

  مصریان نخستین مصرف کنندگان پاپیروس بودند و نوشت افزار آنها نیز نوعی قلم از نی بود که آن را در مرکب سیاه یا قرمز فرو می بردند. این خط معمولاً افقی و از راست به چپ نوشته می شد و به ندرت از چپ به راست و گاهی نیز از بالا به پایین نوشته می شد. هیروگلیف، خط اندیشه نگار کامل نیست و درآن عناصر صوتی و الفبائی بیشتر وجود دارد. همچنین تصویر انسان ها و حیوانات در این خط احتمالاً مربوط به آغاز خط است.قدمیترین نمونه خط هیراتیک که یک متن پزشکی است. مربوط به ۱۶۰۰ قبل از میلاد مسیح

  با پیدایش پاپیروس، خط هیروگلیف در مصر تحول می یابد و به سادگی می گراید و خط هیراتیک (دینی، باصلابت) از آن پدید آمد که با بهم ریختگی آن نوعی خط تندنویسی بنام خط دموتیک یا خط عامیانه از آن بوجود می آید. مرحله بعدی خط، خط میخی است.

  نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : جمعه 31 شهريور 1396 ساعت: 0:34
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها