اطلاعات جدید از طلسم در حفاری

ساخت وبلاگ
چکیده : واژه طلسم از یونانی (tau;έlambda;epsilon;sigma;mu;alpha;) به عربی (طِلَسم و جمعش طلاسم) و بعضی را ... با عنوان : اطلاعات جدید از طلسم در حفاری بخوانید :

واژه طلسم از یونانی (tau;έlambda;epsilon;sigma;mu;alpha;) به عربی (طِلَسم و جمعش طلاسم) و بعضی را اعتقاد بر آن است که کلمه طلسم مقلوب مسلط است و اصل آن عربی است و در اموری که تسلط یافتن مدّ نظر باشد کاربرد دارد و به همین صورت به فارسی و سپس به زبان های اروپایی مانند انگلیسی (talisman) راه یافته است.
طلسم نوشته ای از واژگان، شمارگان، اشکال و جداول است. زمان ماندگاری طلسم بسته به تعیین عامل و ارجاعات او به مبادی انرژی های غریبه است. تفاوت مهم میان دعا و طلسم، چگونگی فعال سازی آنها است. که دعا را به زبان مرسوم و کامل می نویسند، ولی در طلسم واژه هایی از دعا را با حروف مرموز می نویسند. به همین دلیل فهم نوشته های روی آن برای همه ممکن نیست.
معمولاً طلسم را بسته به عنصر وجودی شخصی که طلسم برای او نوشته می شود می نویسند. طبق تعاریف اساتید علوم غریبه عنصر وجودی هر انسان می تواند آب، خاک، باد و یا آتش باشد و طلسم شخصی را که مثلاً عنصرش آب است در رودخانه، دریا و یا چاه می اندازند. معمولاً در نوشتن طلسم از جدول اعداد ابجد کبیر و صغیر استفاده می کنند.

در مفهوم کلی و کاربردی طلسم شیئی است که: بنا بر پاره ای از باورها دارای خاصیت ها و ویژگی های جادویی و یا وابسته به مراسم مذهبیِ ویژه ای است که می تواند برای صاحب آن اقبال ارائه دهد و یا احتمالا او را از شر یا آسیب حفاظت کند.

ابزار
معمولاً طلسم را بر ابزاری که هماهنگی و همخوانی با موضوع دارند، ایجاد می کنند. در طلسم سیاه که برای از بین بردن شخص از آن استفاده می کنند، معمولاً مجسمه مومی شخص مورد نظر را درست کرده و بعد از آماده کردن فضای مناسب این عمل، سوزاندن بخورات، و خواندن ذکرهای مناسبه که روح عامل را در تجمیع انرژی ها و هیجانات لازمه یاری نماید، عامل با شمشیری که مخصوص این کار تهیه کرده سر مجسمه مومی را در لحظه قطعی از بدن جدا می نماید. ملاحظه می شود که در قتل عادی و مادّی هم از شمشیر و بریدن سر استفاده می شود.
مشهورترین طلسمات ایرانی عبارتند از: نظرقربانی، ببین و بترک، زبان ماهی، مازو، هفت مهره، دندان ببر، تربت دان، سم آهو، ناخن گرگ، گوز غلاغ، قاپ گرگ و دعای ام الصبیان.

اطلاعات,جدید,طلسم,حفاری,...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : دوشنبه 27 شهريور 1396 ساعت: 8:32